Biała cegła

Biała cegła

Nowoczesne budownictwo może zapewnić klientowi ogromny wybór materiałów, jednym z nich są białe cegły. Jednak mimo współczesnej popularności, białe cegły to klasyczny rodzaj materiału, który przetrwał próbę czasu.

Cegła od wieków była wykorzystywana przez ludzi jako materiał budowlany. Przeszedł on wiele zmian, które przyniosły mu tylko korzyści. Biała cegła to materiał, który nie ma wad. A jeśli już, to całkowicie pokrywają się one z pozytywnymi aspektami cegieł.

Produkcja cegieł

Już pierwsze surowce do prac budowlanych były wyłącznie pochodzenia naturalnego. A najczęstszym z nich jest najprostsze drewno. Ma jednak jedną bardzo dużą wadę. Dość łatwo się pali i zapala, dlatego w okresie od początku XV wieku do końca XVI wieku zdarzały się pożary, które praktycznie spaliły całą Moskwę.

Biała cegła

Białe cegły – historia użytkowania

Jednym z pierwszych miast, które wykorzystało ten rodzaj materiału w budownictwie był Rzym. Potem pomysł takiej „pięknej” konstrukcji podchwycili wszyscy inni. Nieco później cegła „elementarna” ewoluowała, stała się cegłą słomianą, a po niej wypalano glinę ceglaną.

Biała cegła ma jeszcze jedną nazwę – cegła silikatowa. Otrzymano ją przez zmieszanie wapna i gliny z następującym materiałem do procesu wypalania. To właśnie dzięki temu materiałowi Moskwa została nazwana „białym kamieniem”. Po tym, jak większość Moskwy została zbudowana z tych cegieł, technologia jej produkcji zaczęła się aktywnie rozwijać, a materiał końcowy stał się coraz lepszy.

Technologia cegły silikatowej

Technologia produkcji tej jednostki budowlanej jest możliwie najprostsza. Kwintesencja składa się tylko z 2 materiałów w stosunku 9/10 do 1/10. Miesza się ze sobą piasek i zwykłe wapno. Nowoczesna technologia, w postaci dodatków, pomaga nadać cegłom dodatkowe właściwości użytkowe. Po wymieszaniu wszystkiego, co potrzebne, mieszanka jest wkładana do prasy i wypalana w piecu pod niewiarygodnym ciśnieniem od 9 do 12 atmosfer. W efekcie otrzymujemy niemal doskonały materiał budowlany.

Główne cechy cegieł piaskowo-wapiennych

Białe cegły mają cechy, które wyróżniają je spośród innych materiałów budowlanych. Do tych wybitnych cech należą:

  • Przyjazny dla środowiska. Składa się z całkowicie naturalnych materiałów. Może być stosowany w przedszkolach i szkołach
  • Wysokie właściwości wytrzymałościowe. Wysoka wytrzymałość jest osiągana dzięki najwyższemu ciśnieniu. Pod takim obciążeniem mieszanina całkowicie krystalizuje i zamienia się w monolityczną sztabę
  • Piękny wygląd. Wapno nadaje materiałowi biały kolor. Jego główną zaletą jest to, że z czasem nie blaknie i nie przestaje zmieniać swojego idealnie płaskiego, białego odcienia. Jeśli przy zakupie widzimy białą cegłę, to taka sama biel pozostanie po 10 i 20 latach od użytkowania.
  • Niska cena. Biała cegła kosztuje kilka razy mniej niż jej czerwony odpowiednik. Wszystko to dzięki temu, że zawiera najbardziej powszechne i łatwo dostępne składniki.

Co więcej, białe cegły występują w kilku rozmiarach jednocześnie. Dzięki temu może stać się prawdziwie jednolitym materiałem, który sprawdzi się we wszystkich rodzajach prac, od budowy budynków po okładziny zewnętrznych i wewnętrznych stron budynków.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *