Charakterystyka cegieł licowych

Charakterystyka cegieł licowych

Struktura cegieł musi być wolna od widocznych wad. Należą do nich odpryski, pęknięcia, plamy i przebarwienia, rozszczepienie struktury, a także obce zanieczyszczenia i inkluzje. Wybierając cegły do prac wykończeniowych, należy zwrócić uwagę, czy na ich powierzchni nie ma grudek kamienia. Może to dodatkowo naruszyć integralność jego struktury. Nie należy zapominać o kolorze. Całe spektrum kolorów rozciąga się od bieli do czerni. Najczęściej spotykane są ciepłe kolory od jasnożółtego do ciemnobrązowego.

Dla miłośników oryginału przygotowano cegły o nieregularnej kolorystyce, które wyrażają przejście z jednego odcienia do drugiego, ale w tym samym kolorze. Kolor produktu, który widzisz, jest uzyskiwany dzięki barwie i składowi surowców, dodatkowi różnych barwników oraz technice wypalania. Dla tych, których nie zadowala różnorodność kolorystyczna, wymyślono powłoki dekoracyjne, takie jak szkliwa i angoby, które nakłada się na powierzchnię cegły przed procesem wypalania. Jednak przy wyborze takich „obrobionych” cegieł trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym, gdyż ich powierzchnia powinna być pozbawiona odprysków i rys, a także zabrudzeń, pęcherzyków powietrza i czarnych kropek. Powłoka metalowo-polimerowa, stosowana również przez niektórych producentów, która tworzy na powierzchni różne wzory i oryginalne kombinacje kolorystyczne. Oprócz urody ważne są również inne cechy. Na przykład dzięki temu, że cegły licowe są w większości pustakami, mają wysokie właściwości termiczne. Ponadto są one bardzo odporne na mróz. Choć cegły licowe nie są wykorzystywane do wznoszenia budynków, muszą być wytrzymałe. Można to łatwo określić na podstawie gatunku cegły.

Ceramiczne cegły licowe nie wchłaniają wilgoci i mają zdolność do „samooczyszczania” z brudu przy pochmurnej pogodzie. Do tego materiał ten ma niewielką, w porównaniu z innymi cegłami, wagę. Odmianą ceramicznej cegły licowej jest cegła kształtowa. Mają zaokrąglone rogi, gładkie żebra i ścięte krawędzie. Mogą być wgłębienia i różne promienie. Istnieją również cegły kształtowe – są one wykonywane na zamówienie. Mur wykonany z odpowiednich cegieł licowych nie wymaga dalszej obróbki i długo zachowa swoje właściwości i cechy, w tym nie wypali się z czasem. Jedyną wadą tego materiału jest jego dość wysoka cena. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz znaleźć tańsze opcje, ale nie bądź zaskoczony wtedy, nie osiągając oczekiwanego rezultatu i tylko psując cały wygląd. I pamiętaj, że jeśli cegła zostanie prawidłowo wybrana, nada piękno, niepowtarzalność i oryginalność każdemu budynkowi, a także pomoże zrealizować najbardziej oryginalne fantazje projektowe. Ale, to wszystko pod warunkiem, że murarz zrobi wszystko poprawnie i równo.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *