Farba strukturalna do ścian zalety-bg1

Farba strukturalna do ścian zalety

Farba strukturalna do ścian zalety

[stm_spacing lg_spacing=”6″ md_spacing=”6″ sm_spacing=”6″ xs_spacing=”6″]
Farba strukturalna do ścian zalety-bg1
[stm_spacing lg_spacing=”50″ md_spacing=”50″ sm_spacing=”50″ xs_spacing=”50″]
[stm_post_about_author style=”style_2″]

Nowoczesne sklepy budowlane oferują szereg materiałów wykończeniowych nowej generacji, dzięki którym przy minimalnych zasobach pieniężnych można stworzyć oryginalną i atrakcyjną powłokę.

image5

Farba strukturalna jest również nazywana teksturą lub teksturą, wynika to z faktu, że substancja ta zawiera wypełniacze strukturalne. Rodzaj wypełniacza określa wariant farby użytej w pracy. Farba strukturalna jest nakładana na powierzchnię betonu, drewna, cegły. Ponieważ zawiera wypełniacz akrylowy, farba jest szczególnie odporna i praktyczna w użyciu.

Ponadto materiał ten jest hipoalergiczny i służy do dekoracji ścian w pokojach dziecięcych. Ponadto farba jest odporna na wilgoć, dzięki czemu można ją łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Niektóre opcje farby strukturalnej są używane do dekoracji ścian Na Zewnątrz.

Istnieją dwie opcje farb-strukturalne i teksturowane. Aby zrozumieć cechy farby strukturalnej, zalecamy zapoznanie się z jej odmianami:

farba na bazie mineralnej – jest to sucha kompozycja cementu z wapnem, woda jest używana do rozcieńczania tej kompozycji, za pomocą tej farby możliwe jest wykończenie powierzchni Na Zewnątrz;

farba typu silikonowego-charakteryzuje się dobrymi właściwościami operacyjnymi i praktycznością w użyciu, do produkcji tej kompozycji stosuje się żywice silikonowe;

najdroższa jest farba typu krzemianowego – zastosowanie tej kompozycji obejmuje pokrycie ścian glebą krzemianową i obecność powierzchni mineralnej;

kompozycja akrylowa jest najpopularniejsza do dekoracji ścian wewnętrznych, taka farba jest nakładana na dowolną powierzchnię kompozycji i sprzedawana w gotowej formie, nie wymaga rozcieńczania wodą.

image7
image6

Wśród głównych opcji farby teksturowanej zwracamy uwagę:

Misery – do produkcji tej farby stosuje się skrobię modyfikowaną, uzyskana powierzchnia jest gładka, ale jednocześnie ma pewną teksturę;

farba w postaci wosku marsylskiego – dzięki tej kompozycji możliwe jest naśladowanie powierzchni kamiennych, korkowych, drewnianych, ta wersja farby jest odporna na wilgoć i łatwa w pielęgnacji, po nałożeniu farby jest pokryta specjalnym rodzajem wosku, stosowana zarówno do dekoracji pomieszczeń mieszkalnych, jak i budynków przemysłowych i biurowych;

farba reliefowa – ma bazę w postaci polimeru na bazie akrylu, do farby dodaje się wióry kwarcowe i inne naturalne wypełniacze, farba ta jest łatwa do nałożenia na powierzchnię, pozwala tworzyć różne wady powierzchni.

Strukturalna farba ścienna ma następujące zalety:

  1. Idealna lepkość zapewnia określony skład farby, dzięki czemu ma rozciągliwą teksturę. Z tego powodu struktura farby jest wyjątkowa i głęboka. Różnorodność faktur zapewnia połączenie różnych enzymów barwnych. Dalsza obróbka powierzchni za pomocą szpachelki pozwala uzyskać oryginalną strukturę.
  2. Możliwość barwienia farby w różnych kolorach odbywa się zarówno w sklepie, jak iw domu. Kolor farby jest indywidualny i niepowtarzalny.
  3. Po wyschnięciu farby na powierzchni ściany tworzy się mocna, elastyczna folia.
  4. Farba strukturalna dobrze toleruje wilgoć i nie rozpuszcza się pod wpływem wody. Dlatego materiał ten jest stosowany zarówno do dekoracji ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
  5. Wysoki poziom paroprzepuszczalności materiału pozwala ścianom oddychać i zapewnia naturalną wentylację w pomieszczeniu.
image3
image4

Jak nakładać farbę strukturalną: cechy przygotowania materiału

Przed rozpoczęciem nakładania farby strukturalnej zapoznaj się z instrukcjami producenta dotyczącymi jej nakładania. Instrukcje z reguły wskazują czas schnięcia materiału, cechy jego przygotowania do pracy, właściwości farby i technologię jej nakładania na powierzchnię.Farba strukturalna jest najczęściej pakowana w wiadra i ma dość gęstą konsystencję. Aby zapewnić wysokiej jakości nakładanie materiału na ścianę, dodaje się do niego zwykłą wodę, a farbę miesza się za pomocą miksera. Należy pamiętać, że w farbie nie powinno być dużo wody, ponieważ ciekła kompozycja nie jest w stanie utrzymać się na ścianie i zapewnić jej całkowite zachodzenie na siebie.Maksymalna ilość wody dodawanej do farby teksturowanej stanowi dziesięć procent całkowitej objętości materiału. Średnia ilość wody, która wystarcza do rozcieńczenia farby, wynosi około 4 %.

Jeśli kolorowanie materiału odbywa się w domu, należy zwrócić szczególną uwagę na ten proces. Przede wszystkim nie spiesz się i dodaj trochę koloru. Za każdym razem po dodaniu barwnika dobrze wymieszaj farbę i nałóż ją na ścianę, aby naprawdę ocenić uzyskany kolor. Poczekaj, aż farba wyschnie, aby przyspieszyć ten proces, użyj suszarki do włosów.

Kup farbę i pigmenty od tego samego producenta, Tylko w tym przypadku możesz osiągnąć pożądany odcień.

Przed nałożeniem farby strukturalnej należy zadbać o przygotowanie powierzchni. Ostateczny wynik pracy będzie bezpośrednio zależeć od jakości ściany. Przede wszystkim musisz pozbyć się różnic w poziomie. Powierzchnia do malowania powinna być równa. Oświetlenie dzienne, po nałożeniu kompozycji na powierzchnię, pokaże wszystkie nierówności na ścianie. Dlatego przed nałożeniem farby jakościowo otynkuj powierzchnię lub wykończ ją kitem.

Ponadto ściany należy koniecznie pokryć podkładem. Kompozycja wchłonie drobne porowate cząstki szpachli, zmniejszy zużycie farby i zdezynfekuje powierzchnię. Zalecamy zatrzymanie się na gruncie o głębokiej penetracji. Możliwe jest zastosowanie gleby z piaskiem kwarcowym, ta kompozycja zapewnia doskonałą przyczepność między farbą strukturalną a ścianą.

Do nakładania farby dekoracyjnej stosuje się wałek o nieregularnościach strukturalnych. Za jego pomocą farba jakościowo pokrywa ścianę.

image2
image1

Farby strukturalne do prac wewnętrznych

Proces nakładania farby w pomieszczeniu nie jest szczególnie trudny. Farba strukturalna powinna być nakładana na wstępnie wyrównaną powierzchnię, której maksymalne różnice wynoszą dwa milimetry.

Następnie należy pokryć powierzchnię podkładem, jeśli nie zostanie to zrobione, zużycie farby wzrośnie około dwukrotnie. Aby stworzyć pożądaną strukturę, poćwicz na małym kawałku sklejki. Należy pamiętać, że czas krzepnięcia materiału jest ograniczony, a cały proces powinien przebiegać szybko i bez przerw.

Farbę nakłada się na ścianę jedną warstwą, podczas gdy tworzenie struktury odbywa się za pomocą specjalnego wałka, tarki i innych narzędzi dekoracyjnych. Farba strukturalna do pracy w pomieszczeniu jest bardzo szybka, więc spróbuj natychmiast po nałożeniu jej na ścianę, aby stworzyć niezbędną teksturę.

Po wyschnięciu farby należy nałożyć podkład na jej powierzchnię za pomocą wałka. W trudno dostępnych miejscach użyj pędzla. Niektóre związki są rozcieńczane Nie wodą, ale specjalnym rozpuszczalnikiem. W takim przypadku musisz go wcześniej kupić.

Jeśli chcesz uzyskać lekki wzór, nałóż farbę cienką warstwą, przetwarzając ją następnie za pomocą wałka. Dzięki zastosowaniu dodatkowych materiałów wraz z farbą strukturalną możliwe jest osiągnięcie różnych efektów dekoracyjnych.

Zastosowanie trocin w kompozycji farby pozwala uzyskać reliefową powierzchnię. Dodanie zmodyfikowanej skrobi sprawia, że powierzchnia jest zarówno teksturowana, jak i gładka.

Za pomocą wosku można naśladować korę drzew i osiągnąć niesamowite wyniki w dekorowaniu pokoju. Aby uzyskać oszałamiający efekt odblaskowy, dodaj piasek kwarcowy i metalowe pigmenty do farby.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *