O Tynku Weneckim (1)

O Tynku Weneckim

Tynk wenecki powstaje poprzez połączenie dzisiejszej technologii ze starożytnymi metodami – co daje unikalny, a jednocześnie klasyczny wygląd, który powstrzymuje próbę czasu. Produkty gipsowe są szeroko produkowane na całym świecie, jednak prawdziwy tynk wenecki jest produkowany wyłącznie w małym regionie północnych Włoch. Autentyczni producenci tynków weneckich nadal wykorzystują składniki i procesy, które były używane przez ich przodków od wieków.

Tynk wenecki jest często używany, aby wnieść odrobinę starego świata do nowoczesnego designu. Ze względu na liczbę firm produkujących tanie alternatywy dla prawdziwego tynku weneckiego, ważne jest, aby przeprowadzić badania przy wyborze produktu do użycia. Nieautentyczne produkty stiukowe nie zapewniają tych samych cech ani korzyści, które oferuje prawdziwy tynk wenecki.

Jak powstaje tynk wenecki

Wapień używany w produktach jest wydobywany z lokalnych koryta rzek, które co roku gromadzą się w kamieniach. Proces pobierania tych kamieni ma niewielki wpływ na środowisko, dzięki czemu produkcja tych produktów jest bardzo zrównoważona.

Po zebraniu wapień jest ogrzewany w dużych piecach w celu wytworzenia proszku wapiennego. Ten wapienny proszek jest podstawą wszystkich tynków. Do mieszaniny wprowadza się wodę, a następnie produkt Starza się w podziemnych silosach przez okres do 12 miesięcy. Na koniec wapno miesza się z marmurem, minerałami i innymi kruszywami, aby uzyskać końcowy produkt tynku weneckiego.

Po nałożeniu produktu woda odparowuje, powodując stwardnienie tynku. Z czasem minerały twardnieją z powrotem do pierwotnego stanu kamienia.

the cycle of lime Italian Lime Plaster - blog ZUBRA

Zalety tynku weneckiego

Istnieje wiele korzyści z używania autentycznego tynku weneckiego w porównaniu z syntetyczną alternatywą. Zalety produktów z tynku weneckiego obejmują:

  • Przyjazny dla środowiska – biodegradowalny i nietoksyczny;
  • Większość produktów to VOC 0 (znacznie poniżej dopuszczalnych limitów);
  • Można osiągnąć różne wykończenia, które nie są możliwe w przypadku produktów syntetycznych;
  • Produkty nie zawierają rozpuszczalników aromatycznych ani środków wywołujących reakcje alergiczne;
  • Produkty nie zawierają dodatku konserwantów. Wysoki poziom zasadowego PH w wapnie działa jako naturalny środek konserwujący.
    Wapno ma właściwości antybakteryjne.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy