12 12 ottocento orus club

OTTOCENTO: Sztuka dekoracji ścian

Aksamit zawsze był symbolem bogactwa i sukcesu. Z niego szyto ubrania, wykańczano meble i drapowano ściany. Dzisiaj o guście człowieka i jego sukcesach finansowych świadczy wystrój jego biura lub mieszkania. Zanim zdecydujesz się na zakup mebli, konieczne jest uporządkowanie ścian, sufitu i podłogi. Ściany można wykończyć dekoracyjnym pokryciem z efektem aksamitu (OTTOCENTO). OTTOCENTO na powierzchniach sprawia, że pomieszczenie wygląda, jakby było obite drogą tkaniną aksamitną.

Dekoracyjne pokrycie OTTOCENTO z efektem aksamitu jest przeznaczone wyłącznie do wykończeń wewnętrznych. OTTOCENTO jest idealne do aranżacji luksusowych wnętrz, zachwycając swoim arystokratycznym wyglądem. Delikatne mienienie się sprawia, że pomieszczenie staje się ciepłe i przytulne, nie obciążając wnętrza. Dzięki perłu w składzie OTTOCENTO, światło przesuwa się po ścianach, a one delikatnie mienią się.

Mimo że powierzchnia z dekoracyjnym pokryciem jest myjąca, zaleca się jej używanie w pomieszczeniach o umiarkowanej wilgotności – sypialni, salonie, pokoju dziecięcym, biurach, korytarzach i biurach. Nie należy nakładać OTTOCENTO w kuchniach, łazienkach, basenach i innych strefach intensywnej eksploatacji lub o podwyższonej wilgotności. Regularne narażenie na wodę może doprowadzić do przedwczesnego jej odklejenia. Użycie środków czyszczących o działaniu ściernym dla OTTOCENTO jest zabronione.

Wybór koloru OTTOCENTO i rozmiaru pomieszczenia

Odcień można zmienić, dodając do OTTOCENTO kolorowy pigment. Im więcej koloru dodasz do dekoracyjnego pokrycia OTTOCENTO, tym bardziej nasycony staje się kolor.

Dzięki różnorodności odcieni można zrealizować dowolne pomysły na dekorację ścian i sufitów. Wybierając kolor OTTOCENTO, trzeba być ostrożnym, aby nie zakłócić spójności wnętrza.

Warto również uwzględnić wymiary pomieszczenia. Ciemne odcienie najlepiej używać w dużych pokojach, ponieważ pomagają one wizualnie zmniejszyć przestrzeń. Dla mniejszych pomieszczeń z niskimi sufitami zalecamy wybór dekoracyjnych pokryć w jasnych tonach.

Dla sypialni wybierane są spokojne, kremowe, beżowe lub ciemnoczerwone tony. Dla salonów – bardziej żywe, na przykład niebieskie lub zielone kolory. Jasny beż lub kość słoniowa będą odpowiednie dla wykończenia biur. Jeśli obawiasz się eksperymentować, zawsze pewnym wyborem będzie użycie podstawowych tonów pastelowych: beżowy, brzoskwiniowy, różowy, niebieski, szary.

Opcje projektowania w różnych pomieszczeniach z ilustracjami

Dekoracyjne pokrycie z efektem aksamitu OTTOCENTO jest używane w najróżniejszych wnętrzach. Najlepiej wpisuje się w styl barokowy, empire i angielską klasykę. Będzie również dobrze wyglądać w przestrzeniach w stylach art-deco, loft, high-tech itp. Przyjrzymy się i pokażemy obrazowo, jak różne pokoje są dekorowane przy użyciu OTTOCENTO.

OTTOCENTO w korytarzu i przedpokoju

OTTOCENTO dobrze wygląda w wnętrzach przedpokoi. Zalecamy dobieranie podobnego wykończenia dla sąsiednich pomieszczeń. Może to być wspólne rozwiązanie kolorystyczne lub identyczne pokrycie ścian. Interesującą techniką w takich przypadkach jest obraz modułowy, którego fragmenty znajdują się na sąsiednich ścianach w różnych pokojach.

Jeśli jednolity kolor wydaje Ci się nieco nudny, wtedy OTTOCENTO można nałożyć w paski, zmieniając kolor. Na przykład, można użyć koloru niebieskiego i połączyć go z małym, niebieskim pufem obok drzwi wejściowych lub z niebieską sofą w salonie.

OTTOCENTO w salonie

Dekoracyjne pokrycie OTTOCENTO jest tutaj bardzo na miejscu. Nie ma tu zmian temperatury ani wilgotności. Pewne ograniczenia mogą wynikać jedynie z rozmiarów pomieszczenia i jego oświetlenia. Nasycone i jasne kolory nie są zalecane do małych salonów, inaczej będą one wyglądać jeszcze mniejsze. Takie odcienie są dobre do projektowania przestronnych pokoi z wysokimi sufitami.

Ottocento w salonie 1
OTTOCENTO w salonie

Urządzanie małych pomieszczeń wykonuje się w spokojnych tonach. Zalecane jest, aby nie przesadzać z przesadnie zdobionym dekorem: szybko się nudzi, a częsta zmiana kosztownego dekoracyjnego pokrycia jest mało prawdopodobna.

OTTOCENTO w salonie 2
OTTOCENTO w salonie

OTTOCENTO w sypialni

OTTOCENTO wygląda jak aksamit, zgnieciony jedwab czy żakard. Świetnie wpasuje się w wystrój sypialni z dużym łóżkiem. Jedną ze ścian można uczynić akcentową. Zazwyczaj obok masywnego zagłówka łóżka. Przy wyborze koloru OTTOCENTO warto pamiętać, że bardzo ciemne odcienie mają depresyjny wpływ na układ nerwowy, utrudniając pełne relaksowanie się i odzyskiwanie energii.

OTTOCENTO w kuchni i jadalni

W kuchni często występują zmiany temperatury i zwiększona wilgotność, dlatego nie zaleca się stosowania OTTOCENTO. Bez wątpienia wytrzyma kilka intensywnych sprzątań, ale potem będzie trzeba je odrestaurować. Dlatego to dekoracyjne pokrycie na zdjęciach w aranżacji kuchni najczęściej pojawia się poza strefą roboczą.

OTTOCENTO w jadalni — idealne rozwiązanie

W jadalni jest to idealne rozwiązanie. Podczas posiłków możesz cieszyć się aksamitną powierzchnią ścian i nie martwić się, że para i krople tłuszczu po gotowaniu osiądą na dekoracyjnej powłoce.

Porównanie między OTTOCENTO a winylowymi tapetami „pod tkaninę”:

  • Wzory i Druk: Winylowe tapety oferują różnorodność wzorów i druków. Istnieją też kolekcje łączące tapety i tkaniny w jednym kolorze, tematyce czy designie. Z kolei OTTOCENTO oferuje nieskończoną gamę odcieni, umożliwiającą doboru półtonów, aby pasowały do reszty wystroju.
  • Unikalność: Dekoracje wykonane z OTTOCENTO są zawsze ręczne i niepowtarzalne, podczas gdy tapety wymagają użycia „wzoru, aby szwy były niewidoczne.
  • Cena: OTTOCENTO konkuruję z tapetami ze średniej i wyższej półki cenowej.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o tradycyjność i różnorodność wzorów, tapety są bardziej klasycznym wyborem. Z drugiej strony, dekoracyjne pokrycie OTTOCENTO wydaje się być bardziej atrakcyjne i nowoczesne. Pozwala na stworzenie unikalnych kombinacji kolorów i dodaje ekskluzywności dekorowi, przełamując standardowe schematy remontowe. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *