Prawdziwe tynki weneckie firmy OIKOS

Prawdziwe tynki weneckie firmy OIKOS

Dzień dobry, mam na imię ALEXANDER i dzisiaj opowiem o prawdziwej weneckiej sztukaterii firmy OIKOS ☕️

Będzie mowa o dwóch produktach: RAFFAELLO DECOR STUCCO i MARMORINO NATURALE. Są to tynki wapienne z dodatkiem naturalnego marmuru, które są do siebie podobne i służą praktycznie tym samym celom, ale mają pewne różnice.

MARMORINO NATURALE ma większe ziarna marmuru i dzięki temu, oprócz gładkich efektów, można z niego tworzyć różne strukturalne tekstury, ale dzisiaj przyjrzymy się bliżej gładkiemu tynku dekoracyjnemu RAFFAELLO DECOR STUCCO ✨

Dlaczego właśnie RAFFAELLO DECOR STUCCO?

Chodzi o to, że pod wenecką sztukaterią rozumie się imitację marmuru na ścianie, a mianowicie jego imitację za pomocą włoskich materiałów OIKOS. Z RAFFAELLO DS można uzyskać klasyczny efekt błyszczącego/poleronowanego marmuru. RAFFAELLO DECOR STUCCO to pastowata masa wapienna z dodatkiem najdrobniejszej frakcji marmuru.

Dlaczego warto wybrać wapienny tynk wenecki?

Dzięki wapnu tworzy się zasadowe środowisko w produkcie. Dzięki temu RAFFAELLO DECOR STUCCO i MARMORINO NATURALE nie boją się wilgotnych pomieszczeń. Produkty można śmiało stosować w wilgotnych pomieszczeniach, ale bez bezpośredniego kontaktu z wodą. Jeśli w pomieszczeniu jest podwyższona wilgotność – produkty bez problemu wytrzymają to obciążenie i możesz być pewien, że na ścianach nie pojawi się pleśń ani grzyb, ponieważ dzięki wapnu (środowisku zasadowemu) jest to praktycznie niemożliwe.

Kiedy wybierają RAFFAELLO DECOR STUCCO

Z RAFFAELLO DS można uzyskać efekt klasycznego marmuru. Przykład klasycznego marmuru przedstawiono na poniższym zdjęciu.

Są też autorskie wersje marmuru, które wyglądają bardzo ciekawie, ale ich koszt jest znacznie wyższy niż jednolitego nałożenia. Zwykle autorskie warianty są używane do ściany akcentowej. Za pomocą RAFFAELLO DECOR STUCCO doświadczony artysta może odtworzyć prawie każdy typ i wzór marmuru.

Kiedy wybierają MARMORINO NATURALE

Jeśli nie chcesz w pomieszczeniu błyszczącego marmuru – używa się produktu MARMORINO NATURALE FINE. Właśnie z MARMORINO NATURALE robi się matową wersję marmuru. Główną zaletą MARMORINO jest to, że po pełnym cyklu wysychania jest mocniejszy niż większość tynków i farb dekoracyjnych.

Po procesie dojrzewania wapna na ścianie otrzymujesz naturalny kamień, który jest bardzo trudny do uszkodzenia. Uszkodzenie jest możliwe tylko celowo lub przypadkowo, prowadząc po ścianie twardym ostrym przedmiotem z dużą siłą.

Próbki RAFFAELLO DECOR STUCCO i MARMORINO NATURALE można obejrzeć, kontaktując się z nami pod numerem telefonu +48 699 810 680 lub mailowo zubra.eu@gmail.com

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *