RAFFAELLO DECORSTUCCO

RAFFAELLO DECORSTUCCO

relend_1392_5dbl4

Klasyczny dekoracyjny stiuk przywołujący wygląd i urok kultury włoskiego renesansu, zapewniając bogactwo i elegancję w każdym pomieszczeniu. Ekologiczny, oparty na naturalnym wapnie, ręcznie wykonany, oferuje różne połączenia , od błyszczącego poprzez lustrzane odbicie , półpołysk, aż po matowy z charakterystyczną strukturą marmuru. Zapewnia maksymalną oddychalność, oraz ułatwia naturalną dyfuzję wilgoci poprzez ściany, zapobiegając powstawaniu pleśni i bakterii.

HISTORIA TYNKU WENECKIEGO

Wenecki tynk ozdobił królów i przetrwał katastrofę wulkaniczną. Bardziej starożytny niż Rzymianie, istnieją dowody na jego użycie już 7500 lat temu. Można go znaleźć w ruinach Pompejów i na ścianach luksusowych rzymskich willi.

Ok, ale co to jest? Marmorino to zabytkowa dekoracja ścienna wykonana z kruszonego marmuru i wapiennej szpachli. Następnie można go zabarwić, aby uzyskać szeroki wybór kolorów do wyboru. Ta mieszanka może być następnie nakładana w wielu warstwach, aby uzyskać wizualnie wiele tekstur, od polerowanego marmuru i efektów kamienia naturalnego po inne. Szeroko stosowany we Włoszech, we współczesnym użyciu, jego atrakcyjność rozprzestrzeniła się teraz w Polsce, gdzie zyskuje coraz większe uznanie, a także na całym świecie.

Zaledwie 500 lat temu w Wenecji, po użyciu ponad 7500 lat temu, wenecki tynk został ponownie odkryty i powrócił do prestiżu i popularności dzięki czystej, luksusowej estetyce.

Dziś egzotyczne dekoracje ścienne i design nadal wprowadzają tę historyczną, przeszłą sztukę wizualną do pomieszczeń. Dbamy o to, aby zapewnić naszym klientom weneckie ściany światowej klasy, aby uhonorować jego bogatą historię i wprowadzić tą idealną atmosferę do przestrzeni.