Stiuk wenecki

Stiuk wenecki

HISTORIA TYNKU WENECKIEGO

Wenecki tynk ozdobił królów i przetrwał katastrofę wulkaniczną. Bardziej starożytny niż Rzymianie, istnieją dowody na jego użycie już 7500 lat temu. Można go znaleźć w ruinach Pompejów i na ścianach luksusowych rzymskich willi.

Ok, ale co to jest? Marmorino to zabytkowa dekoracja ścienna wykonana z kruszonego marmuru i wapiennej szpachli. Następnie można go zabarwić, aby uzyskać szeroki wybór kolorów do wyboru. Ta mieszanka może być następnie nakładana w wielu warstwach, aby uzyskać wizualnie wiele tekstur, od polerowanego marmuru i efektów kamienia naturalnego po inne. Szeroko stosowany we Włoszech, we współczesnym użyciu, jego atrakcyjność rozprzestrzeniła się teraz w Polsce, gdzie zyskuje coraz większe uznanie, a także na całym świecie.

Zaledwie 500 lat temu w Wenecji, po użyciu ponad 7500 lat temu, wenecki tynk został ponownie odkryty i powrócił do prestiżu i popularności dzięki czystej, luksusowej estetyce.

Dziś egzotyczne dekoracje ścienne i design nadal wprowadzają tę historyczną, przeszłą sztukę wizualną do pomieszczeń. Dbamy o to, aby zapewnić naszym klientom weneckie ściany światowej klasy, aby uhonorować jego bogatą historię i wprowadzić tą idealną atmosferę do przestrzeni.

[stm_services posts_per_page=”20″ posts_per_row=”3″ category=”stiuk-wenecki” img_size=”full” style=”style_6″]