Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Tynk dekoracyjny do kuchni

Tynk dekoracyjny do kuchni

[stm_post_about_author][stm_spacing lg_spacing=”6″ md_spacing=”6″ sm_spacing=”6″ xs_spacing=”6″]
Tynkowanie Dekroacyjne realizacje
[stm_spacing lg_spacing=”50″ md_spacing=”50″ sm_spacing=”50″ xs_spacing=”50″]

Tynk dekoracyjny do kuchni jest jednym z najpopularniejszych materiałów do wykończenia ścian kuchni. To prawda, że musisz zrozumieć, że nie jest to zwykła mieszanka budowlana, która służy do wyrównywania powierzchni. Jest to materiał wykończeniowy, drobnoziarnisty lub średnioziarnisty. Charakteryzuje się szerokim wyborem faktur i kolorów, co pozwala wybrać odpowiednią powłokę do kuchni z dowolnym stylem.

Wady i Zalety

Jak każdy materiał wykończeniowy, tynk dekoracyjny ma swoje zalety i wady. Czy warto go używać w kuchni? Spróbujmy to rozgryźć.

*** UWAGA: Wady tynku dekoracyjnego najczęściej zależą od jego rodzaju.

Niezaprzeczalne zalety tynku dekoracyjnego obejmują:

  • Tynk dekoracyjny można nakładać na wszystkie rodzaje powłok: beton, drewno, żelazo.
  • Dzięki właściwościom materiału uzyskujesz bezszwową powłokę. Idealny wybór do przestronnych kuchni, w których konieczne jest wykończenie szerokich ścian.
  • Nie trzeba dokładnie wyrównywać powłoki przed nałożeniem tynku dekoracyjnego: lekka ulga nadaje nawet wykończeniu szarm. Materiał przepuszcza powietrze, pozwalając ścianom oddychać.
  • Ściany można odkurzać i myć, co jest bardzo istotne w kuchni.
  • Zanieczyszczenia mineralne zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni.
  • Odporność na zużycie i trwałość materiałów.
  • Łatwość naprawy. Nawet jeśli fragment ściany zostanie uszkodzony, nie jest konieczne przywrócenie całej powierzchni — wystarczy wymienić zdeformowaną część.

Wady można uznać za:

Tynki kuchenka
  • Jeśli budynek jest nadal w fazie skurczu, mogą wystąpić pęknięcia na mineralnym tynku dekoracyjnym. Łatwo je zamknąć, ale nadal przypisujemy tę właściwość do wad.
  • Tynk jest stosunkowo drogi. Ponadto będziesz musiał zapłacić dużo za prace wykończeniowe — nie każdy fachowiec  z Budowy nauczył się profesjonalnie pracować z materiałem — tynk dekoracyjne (zupełnie inne podejście niż tynk gipsowy).

Jednak pomimo dość szerokiej listy wad tynk dekoracyjny jest uważany za jedną z najpopularniejszych powłok kuchennych. Trwałe, niezawodne i piękne — pasuje do pomieszczenia urządzonego w każdym stylu wnętrza.

Różnorodność

Sklepy budowlane oferują wiele rodzajów tynków dekoracyjnych. Zrozumienie ich, jeśli nie jesteś profesjonalistą, jest wystarczająco trudne. Dlatego przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik na temat wszystkich rodzajów tynków dekoracyjnych ze szczegółowym ich opisem i cechami zastosowania w kuchni.

W ogólnie przyjętej klasyfikacji stosuje się kilka kryteriów oceny rodzaju tynku dekoracyjnego. Rozważ każdy z nich krok po kroku.

Według struktury

Przede wszystkim wyróżnia się różnice w strukturze powłoki. Istnieją trzy rodzaje tynków dekoracyjnych. Najpopularniejszy jest teksturowany. Tworzy chropowatą powierzchnię, dzięki czemu można ją stosować na nieszkliwionych ścianach: powłoka okaże się interesująca i osobliwa.

Nieco podobny do niego i tynk strukturalny. Cechy powłoki są takie, że ściana zyskuje ulgę. Najczęściej jest używany do kuchni w stylu loft lub high-tech: tłoczona ściana wygląda dość szorstko i po prostu nie wygląda w bardziej klasycznych stylach. Najpopularniejszym rodzajem takiego tynku dekoracyjnego jest kornik, który imituje drewno pogryzione przez robaki.

Tynkowanie dekoracyjne White

Gładki, prawie błyszczący tynk wenecki będzie cię dość kosztował. Ponadto taka powłoka wymaga idealnie równych ścian. Jednak wynik jest nieskazitelny.

Tynkowanie dekoracyjne serebro

Według materiałów

W zależności od elementów składowych tynki dekoracyjne są również podzielone na różne typy. Rozważmy bardziej szczegółowo cechy każdego materiału. Jako środek wiążący do tynku akrylowego stosuje się żywicę akrylową, która jest polimerami o wysokiej masie cząsteczkowej. Dzięki niej tynk łatwo i elastycznie nakłada się, zapewniając gładkie i równomierne pokrycie. Akrylowe rodzaje tynków dekoracyjnych różnią się szeroką gamą kolorów.

Ponadto nie są trudne w użyciu — są sprzedawane w postaci gotowej mieszanki, którą wystarczy nałożyć szpachelką.

Wady tanich tynków akrylowych obejmują niską przepuszczalność pary, co czyni je niepożądanymi do stosowania bezpośrednio nad piecem. Ponadto pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego powłoka może pękać.

Tynkowanie dekoracyjne Blue

Najtańszym i jednocześnie przyjaznym dla środowiska tynkiem dekoracyjnym jest tynk mineralny. Rozcieńcza się wodą przed nałożeniem na ścianę, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią koncentrację i postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli zrobisz to poprawnie, otrzymasz niezawodną i bezpieczną powłokę odporną na ciepło.

Charakterystyczną cechą takiego tynku jest to, że z czasem staje się on jeszcze silniejszy niż na początku. Ponadto nie wypala się na słońcu. Należy go jednak myć ostrożnie — stosowanie twardych myjek i detergentów ściernych jest niedopuszczalne. Żywice syntetyczne stosowane do tynków silikonowych zapewniają łatwą aplikację. Taka powłoka odpycha kurz i wilgoć, jednocześnie przepuszczając powietrze.

Do tynków dekoracyjnych silikatowych stosuje się płynne szkło-piasek kwarcowy. Powłoka jest odporna na pleśń i grzyby, odporna na wilgoć i bardzo trwała. Żywotność może osiągnąć 50 lat-maksymalny wskaźnik wśród tynków. Kosztuje jednak sporo-cena jest wyższa niż w przypadku innych typów.

Wizualnie

Jednym z priorytetowych punktów wyboru jest wygląd tynku. Połączenie różnych materiałów pozwala osiągnąć różnorodne efekty. Pozwala to wybrać odpowiedni rodzaj wykończenia dekoracyjnym tynkiem do każdego stylu dekoracji wnętrz. Wspomniany już powyżej tynk dekoracyjny po prawidłowym nałożeniu wygląda jak polerowany kamień lub marmur. Dlatego jest często używany do luksusowych wnętrz w stylu barokowym, klasycznym, rokokowym.

Teksturowany tynk „trawertyn” wygląda również jak kamień, ale reliefowy. W pewnym sensie przypomina muszlę szlifowaną przez wiatr-porowatą powierzchnię z chaotycznymi nierównościami. Najczęściej jest wykonany w jasnych, pastelowych kolorach.

Trawertyn wygląda bardzo interesująco dzięki swojej fakturze.

Tynkowanie dekoracyjne

Miłośnicy poddaszy docenią tynk z efektem betonu-powierzchnia całkowicie naśladuje surową powłokę betonową. Kolory mogą się różnić, co pozwala wybrać idealny odcień dla każdego wnętrza.
Tynk może naśladować różne rodzaje betonu.

Tynkowanie dekoracyjne Usługi

Niektóre rodzaje tynków teksturowanych pozwalają symulować wzory drewna — teksturowane drewno na ścianach wygląda bardzo fajnie. Ponadto taka powłoka z tynku dekoracyjnego będzie kosztować znacznie mniej niż prawdziwa okładzina z drewna.

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Tynk dekoracyjny z masą perłową zapewnia miękki efekt jedwabiu – najbardziej dla stylów takich jak Prowansja, boho chic lub neoklasyczne wnętrza.

Tynk Dekroacyjny Sahara

Tynk z efektem muru pozwoli zaoszczędzić budżet — pokrycie jest znacznie tańsze niż naturalna cegła. Doskonały wybór dla Prowansji, stylu skandynawskiego lub loftu.

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Bardziej złożoną techniką jest efekt fali morskiej. Może różnić się rozmiarem i intensywnością loków. Samodzielne układanie tynku w ten sposób jest dość trudne, więc będziesz musiał skontaktować się z profesjonalistami.

Wybór koloru i wzoru

Jak widać, tynk dekoracyjny może być bardzo zróżnicowany. A co z paletą? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji różnych kolorów tynku dekoracyjnego-jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiednią opcję.

Jeden z najpopularniejszych odcieni dekoracji kuchni z dekoracyjnym tynkiem jest biały. Jeśli używasz powłoki w postaci muru, idealnie nadaje się do wnętrz w stylu skandynawskim.

Nie mniej projektanci kochają beżową powłokę. Na przykład taki fartuch wykonany z tynku weneckiego. Może być świetnym akcentem stylistycznym dla kuchni w stylu współczesnej klasyki. Teksturowany Czarny tynk dekoracyjny jest idealny do wnętrz w stylu minimalizmu lub loftu. Wybierz niezbyt wytłoczone, ale wyraziste powłoki-w ten sposób kolor otworzy się głębiej.

Jasny zielony tynk dekoracyjny w kuchni w nowoczesnym stylu wygląda bardzo świeżo i nietypowo. Nie jest konieczne wykończenie jej całej ściany: wystarczy jeden jasny element, aby podświetlić, na przykład, jadalnię.

Tynkowanie dekoracyjne Green

Fioletowe, liliowe, różowe odcienie tynku dekoracyjnego najlepiej nadają się do przestronnych pomieszczeń. Pomagają uczynić wnętrze bardziej miękkim i delikatniejszym.

Tynkowanie dekoracyjne Rose

Odcienie szarości i betonu nadają się nie tylko na poddasze — taki dekoracyjny tynk może służyć jako doskonała rama dla nowoczesnego stylu i nowoczesności. Niebieskie i turkusowe odcienie doskonale nadają się do stylów Prowansji, Morza Śródziemnego, kraju. Najważniejsze jest, aby znaleźć odpowiedni ton, aby harmonizował z resztą ramy kuchni.

Tynkowanie dekoracyjne Rose

Ale jasne kolory, na przykład żółty lub czerwony tynk dekoracyjny, można wybrać do każdego rodzaju wnętrza. Użyj podstawowych zasad dopasowywania kolorów.

Nasycone odcienie nadają się do nowoczesnych wnętrz.

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Zdjęcie z Czerwonym tynkiem należy do http://exoticwallfinishes.com

Za pomocą dekoracyjnego tynku ze wzorem w kuchni można tworzyć całe kompozycje projektowe, na przykład imitację sztukaterii ściennej lub fresków. Tutaj zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnymi projektantami-samodzielne wykonanie takiej pracy jest dość trudne.

Opinii

Jeśli przeanalizujesz recenzje, zauważalne jest, że wielu chwali opłacalność i piękno tynku dekoracyjnego. To prawda, że złożoność jego aplikacji jest często zauważana — warstwa musi leżeć tak płasko, jak to możliwe, aby zapewnić piękny efekt. Ale wynik jest niesamowity.

Osobno zauważ i możliwość częstej zmiany koloru. To prawda, że nie dotyczy to wszystkich powłok — ta sama miotła będzie dość trudna do odmalowania, będziesz musiał usunąć górne warstwy.

Ponadto wielu zaleca, aby nie dać się ponieść niepotrzebnie reliefowym formom powłoki — zapycha się w nich kurz, a także krople tłuszczu w kuchni. Czyszczenie takiej ściany może być problematyczne. Dlatego zalecamy, aby przynajmniej fartuch i obszar nad piecem były gładkie-ułatwi to opiekę nad ścianami.

Jednak większość użytkowników zgadza się, że tynk dekoracyjny jest ekonomicznym sposobem na nieskazitelny wygląd kuchni. Najważniejsze jest, aby wybrać dobrą, sprawdzoną firmę i upewnić się, że aplikacja odbywa się zgodnie z instrukcjami. W takim przypadku Twoja kuchnia będzie wyglądać stylowo i pięknie, a pielęgnacja ścian stanie się prosta i wygodna.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *