Tynkowanie dekoracyjne Łazienka

Tynk dekoracyjny do łazienki

Tynk dekoracyjny do łazienki

[stm_post_about_author][stm_spacing lg_spacing=”6″ md_spacing=”6″ sm_spacing=”6″ xs_spacing=”6″]
Tynkowanie dekoracyjne Łazienka
[stm_spacing lg_spacing=”50″ md_spacing=”50″ sm_spacing=”50″ xs_spacing=”50″]

Dawno minęły czasy, kiedy ściany w łazience były zwykle wykończone wyłącznie kafelkami. W dążeniu do ekskluzywności i wyrafinowania wnętrza tego pokoju projektanci na całym świecie aktywnie wykorzystują różne rodzaje tynk dekoracyjny do łazienki do pokrycia ścian.

Cechy materiałów

Tynk dekoracyjny różni się od zwykłego tynku tym, że za jego pomocą można tworzyć unikalne wzory i tekstury, a także naśladować różnorodne powierzchnie. Ta powłoka jest unikalnym narzędziem, które służy nie tylko do ochrony ścian przed wpływami zewnętrznymi, ale także ma niesamowite właściwości dekoracyjne.

Tynki Łazienki

Zdjęcie pochodzi ze strony https://graesan-muronaturale.it/it/galleria/

I Colori di Londra
M2SC

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Tynk wodoszczelny do łazienki: Składniki

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje
Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Wśród składników mieszanki do tynków dekoracyjnych znajdują się wióry kamienne, najczęściej marmurowe lub kwarcowe. Cząstki marmuru i kwarcu mogą mieć różne frakcje. Ich rozmiar jest jednym z czynników bezpośrednio wpływających na wynik wykończenia za pomocą opisanej mieszanki.

Ponadto wszelkie tynki mają elementy wiążące. Najbardziej rozpowszechnione są produkty, w których akryl lub wapno gaszone odgrywają tę rolę.

Akrylowy Składnik tynku nadaje mu większą elastyczność i nieco dłuższą żywotność. Ponadto jest niezwykle odporny na zmiany wilgotności i temperatury.

Z kolei tynki mineralne na bazie wapna mają większą paroprzepuszczalność, w wyniku czego przyczyniają się do utrzymania komfortowego mikroklimatu w łazience. Ta dekoracyjna powłoka w składzie jest jak najbardziej zbliżona do tej, którą starożytni rzemieślnicy stosowali przed wiekami.

Zalety i wady

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje
Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

W kluczu rozmowy na temat projektowania ścian w łazienkach należy szczególnie podkreślić następujące z nich:

 • odporność na wilgoć, parę i wysokie temperatury;
 • długa żywotność;
 • przyjazność dla środowiska, nawet w przypadku stosowania w Warunkach specyfiki rozważanych pomieszczeń (po podgrzaniu nie emitują szkodliwych substancji do otaczającej przestrzeni, ponieważ nie mają ich wśród składników);
 • paro przepuszczalność;
 • właściwości przeciwgrzybicze, brak wpływu pleśni;
 • łatwość pielęgnacji tynku. Warto zauważyć, że z zasadą prostoty nakładania powłoki wykończeniowej na powierzchnię ściany, wszystkie nieodłączne możliwości planu dekoracyjnego ujawnią tylko pod ręką prawdziwego profesjonalisty.

Funkcje wyboru

Tynkowanie dekoracyjne Gold

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.hoog.design/

Wybierając powłokę do naprawy w łazience, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę specyficzne warunki jej działania. W tym miejscu wilgotność i temperatura są prawie stale podwyższone. Jak wspomniano powyżej, nowoczesne tynki są słabo podatne na wpływ tych czynników.

Tynkowanie dekoracyjne Wanna

Zdjęcie pochodzi ze strony https://bycocoon.com/project/amsterdam/

Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać o pewnych niuansach:

 • gładkie rodzaje tynków zachowają swój pierwotny wygląd dłużej, ponieważ krople wilgoci mogą osadzać się w nierównościach i zagłębieniach;
 • niektóre odmiany tynku dekoracyjnego, w szczególności weneckiego mineralnego, są racjonalnie poddawane woskowaniu wykończeniowemu, mającemu na celu przedłużenie żywotności wykończenia;
 • pomimo niewielkich różnic w charakterystyce kompozycje akrylowe i mineralne są równie odpowiednie do stosowania w łazienkach; wybór między nimi można uznać za kwestia gustu.

Rozwiązania wnętrz

Wnętrze re stylistyczne wykonanie remontu w łazience Zwykle podlega estetyce domu jako całości. Zwolennikiem niezależnie od kierunku, w którym się znajdujesz, przy jego realizacji zawsze będzie miejsce na tynk dekoracyjny. Tak więc w takiej czy innej formie będzie odpowiedni w następujących stylach wnętrz:shenia

Tynkowanie dekoracyjne
Tynkowanie Dekroacyjne realizacje
 • klasyk;
 • modernizm;
 • Art Deco;
 • Retro;
 • Loft;
 • Industrial;
 • high-tech;
 • minimalizm;
 • skandynawski;
 • etnostyl;
 • ekostyl;
 • country;
 • Prowansja;
 • eklektyzm itp.
Luksus klasycznego kierunku podkreśli wyrafinowany tynk wenecki. Udanym dodatkiem do przestrzeni urządzonej w ten sposób będą meble i wyroby sanitarne z fakturami naturalnego drewna i kamienia, a także z pozłacanymi elementami.

Nieśmiertelna Wenecka będzie odpowiednia w takich stylach, jak Secesja, retro i Art Deco. Równie dobrze pasują do nich powłoki ścienne pod skórą i tkaniną.

Aby ożywić projekty w stylach Loft, high-tech i Industrial, tynk dekoracyjny o szorstkiej fakturze, barwiony w różnych odcieniach szarości, w tym imitacja płyt betonowych, jest najlepszy. W takich miejscach korzystne będą umywalki i wanny, których powierzchnia pokryta jest mikrocementem. Wspomniane wykończenie doskonale komponuje się z szorstkimi elementami wykonanymi z metalu i specjalnie obrobionym drewnem. Idealnym partnerem dla niej będzie cegła lub jej imitacja. Nawiasem mówiąc, ten ostatni można również utworzyć za pomocą tynku.

Prowincjonalny urok stylistycznych kierunków kraju i Prowansji podkreśli celowo niedbale nałożoną powłokę, a także imitację powierzchni szorstkiego kamienia, drewna, tkaniny i starzejących się ścian.

Ciepłe farby i naturalne tekstury sprawiają, że tynk jest idealnym narzędziem do ożywienia ekostylu.

Uzupełnieniem tej opcji projektowania łazienki są meble wykonane z naturalnego drewna, armatura łazienkowa, której powierzchnia przypomina kamień naturalny, sztuczne (i, jeśli to możliwe, żywe) rośliny itp. proste zwięzłe formy luster i opraw oświetleniowych, stylizowane na świece i pochodnie, podkreślą specyfikę takiego miejsca, dzięki czemu idealnie nadaje się do relaksu po ciężkim dniu pracy.

Zwięzłość skandynawskich i minimalistycznych stylów podkreśli gładką lub umiarkowanie teksturowaną powierzchnię jasnego koloru

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *