Tynk dekoracyjny na suficie - jak to wygląda blog bg

Tynk dekoracyjny na suficie: jak to wygląda?

Tynk dekoracyjny na suficie: jak to wygląda?

[stm_spacing lg_spacing=”6″ md_spacing=”6″ sm_spacing=”6″ xs_spacing=”6″]
Tynk dekoracyjny na suficie - jak to wygląda blog bg
[stm_spacing lg_spacing=”50″ md_spacing=”50″ sm_spacing=”50″ xs_spacing=”50″]
[stm_post_about_author style=”style_2″]

Podstawa tynku dekoracyjnego jest taka sama jak zwykła – piasek i cement. Jednak dodane elementy wypełniające całkowicie zmieniają jego strukturę i wygląd, dzięki czemu powłoka jest obszerna i teksturowana.

image15

W zależności od dodatków wyróżnia się kilka rodzajów takiego materiału:

Teksturowany tynk dekoracyjny w nie zamrożonej formie przypomina białą plastelinę – miękka masa, która jest łatwa do nadania dowolnego kształtu. Często służy do tworzenia płaskorzeźb, paneli, sztukaterii. Materiał jest dość gładki, a odcień nadaje mu specjalny kolor przed nałożeniem na sufit lub pomalowaniem później. Jednak Budowniczowie uważają pierwszą opcję za preferowaną – najważniejsze jest dobre ugniatanie.

Modne dziś Typ Wenecki daje możliwość naśladowania różnych gatunków kamienia naturalnego i tworzenia kolorowych wzorów. Jednak wykończenie sufitu takim dekoracyjnym tynkiem jest dość trudne: konieczne jest równomierne nałożenie kilku warstw, przetarcie ich, dokładne wyschnięcie. Proces jest długi, ale wynik jest tego wart.

image1
image1a3

Zalety tynku dekoracyjnego

Tynk jest lubiany przez projektantów nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne – materiał ten ma wiele zalet w porównaniu z innymi powłokami. Rozważmy bardziej szczegółowo:

Główną zaletą powłoki jest jej trwałość.  Sufit będzie dobrze tolerował ogrzewanie i otwarte światło słoneczne. Ponadto tynk nie kruszy się i nie odkształca pod wpływem działania mechanicznego, jest bardzo trwały i odporny.

Struktura materiału pozwala ukryć wszystkie wady szorstkiego wykończenia: małe pęknięcia, nierówności, plamy. Wystarczy zastosować go poprawnie, aby nadać sufitowi idealny wygląd.

Tynk nadaje się do wszystkich rodzajów powierzchni: betonu, kamienia, cegły. Możesz go używać w drewnianym domu.

Nie licząc niektórych barwników, podczas jego tworzenia stosuje się tylko naturalne materiały, które pozwalają powierzchni oddychać i nie zawierają zanieczyszczeń szkodliwych dla ludzi.

Nie obyło się bez wad

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jak prawidłowo nałożyć tynk dekoracyjny na sufit – technologia jest inna dla każdego rodzaju powłoki. Być może lepiej powierzyć tę pracę specjalistom

image-sufit321
image11-sufit

Aby uniknąć korozji i deformacji powłoki

Przed nałożeniem tynku należy dokładnie zagruntować powierzchnię podłogi.

I oczywiście nie zapominaj o cenie – materiał jest dość drogi. Jednak jego trwałość całkowicie zwraca wysoką cenę – pomyśl tylko, ile nie musisz się martwić o wygląd sufitu.

Zastosowanie designerskiego tynku we wnętrzu

Jedną z głównych zalet tynku projektowego jest różnorodność zewnętrzna. Zobaczmy, jak zrobić piękny i oryginalny sufit z jego zastosowaniem.

Używanie różowego marmuru do wykończenia jest bardzo drogim przedsięwzięciem. Nie można jednak nie przyznać, że wygląda bardzo imponująco.  Tynk wenecki pozwala stworzyć pełną imitację takiej powłoki, jednocześnie znacznie obniżając koszty. Różnice będą prawie niewidoczne. Ponadto taka powłoka waży znacznie mniej i nadaje się do cienkich sufitów.

image17-sufit
image10-sufit

Możesz osiągnąć niesamowite plamy i przelewy, używając designerskiego tynku z dodatkiem jedwabiu. Zapewniona jest miękka gra światła, piękna faktura i niezwykły wygląd.

Częstym wyborem do dekoracji wnętrz łazienki lub kuchni jest tynk teksturowany z imitacją sztukaterii. Wygląda bardzo pięknie i stylowo, najważniejsze jest, aby ostrożnie nałożyć materiał i ostrożnie go przetworzyć.

Za pomocą specjalnych wałków z dekoracyjnego tynku na suficie możesz nawet malować obrazy-taki projekt nie zajmie dużo czasu, po prostu będzie wymagał trochę monotonnej pracy. Ale wynik na pewno przekroczy oczekiwania.

image2-sufit312
image3-sufit zubra

Specjalne elementy projektowe mogą uzupełnić ulgę dekoracyjnego sufitu. Nie bój się używać skomplikowanych żyrandoli, wzorzystych listew przypodłogowych lub metalowych, drewnianych plastikowych wkładek (w zależności od projektu). Podkreślą piękno pokrycia i ozdobią pokój.

Oczywiście jest to tylko niewielka część przykładów projektowania sufitów za pomocą tynku dekoracyjnego. Wybraliśmy te, które najlepiej ujawniają właściwości i różnorodność materiału, dzięki czemu każdy może wybrać piękne rozwiązanie projektowe do każdego pomieszczenia.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *