Tynkowanie dekoracyjne

Tynki dekoracyjne do salonu

Tynki dekoracyjne do salonu

[stm_post_about_author][stm_spacing lg_spacing=”6″ md_spacing=”6″ sm_spacing=”6″ xs_spacing=”6″]
Tynkowanie dekoracyjne
[stm_spacing lg_spacing=”50″ md_spacing=”50″ sm_spacing=”50″ xs_spacing=”50″]

Tradycyjne tapety do dekoracji salonów coraz częściej ustępują bardziej kreatywnym materiałom. W szczególności tynki dekoracyjne do salonu otwierają szerokie możliwości wykończenia. Ta powłoka pozwala stworzyć stylowe wnętrze, które odpowiada najnowszym trendom projektowym.

Elitarne kompozycje akrylowe i wapienne: cechy

Wszystkie kompozycje na naszej stronie to wysokiej jakości tynk na różnych podstawach. Składa się z naturalnych składników: wody, wapna gaszonego, żywic akrylowych, celulozy, wiórów marmuru lub kwarcu i innych. Dzięki starannie dobranemu zestawowi składników i opatentowanej technologii produkcji, ten tynk będzie idealny do zastosowania jako wykończenie dekoracyjne na ścianach salonu.

 • Jego zastosowanie nie wymaga idealnego wyrównania powierzchni. Gęsta elastyczna warstwa wytłoczonego tynku dekoracyjnego ukryje nierówności, małe pęknięcia na ścianie, w wyniku czego uzyskasz integralną powierzchnię bez szwów, połączeń i ostrych przejść kolorów.
 • Tynk ma wysoki stopień odporności i doskonałą przyczepność. Można go nakładać na beton, cegłę, a nawet drewno. Rezultatem jest solidna struktura o dobrej przepuszczalności powietrza. Tynkowanie tworzy zdrowy, przyjazny dla środowiska mikroklimat w salonie.
 • Kompozycja jest łatwa do nałożenia na złożone powierzchnie, co czyni ją idealną powłoką do salonu o niezwykłej geometrii ścian. Tynk zdobi łukowe otwory, kolumny, półki, nisze. Nadaje się również jako dekoracja sufitu w salonie.
 • Wysoka elastyczność mieszanki pozwala tworzyć oryginalne wzory reliefowe, a możliwe wady podczas aplikacji są szybko korygowane, co pozwala osiągnąć imponujące wyniki profesjonalnemu rzemieślnikowi.
 • Po stwardnieniu tynku dekoracyjnego powstaje twarda warstwa, odporna na wióry, zarysowania, ścieranie. Dbanie o warstwę tynku nie jest kłopotliwe: można go czyścić wilgotną szmatką. Powierzchnia zachowuje kolor i kształt przez długi czas, nie cierpi z powodu wilgoci, promieniowania ultrafioletowego.

Możliwości projektowania

Do dekoracji powierzchni ściennych w salonie tynk jest często używany jako wykończenie mono. Różnorodność rodzajów i faktur pozwala wybrać kompozycję idealnie odpowiadającą wymaganiom stylistyki i cech wnętrza salonu. W takim przypadku możesz użyć tynków zarówno w naturalnym kolorze, jak i pomalowanych za pomocą kompozycji barwiących.

Ciekawie wygląda w jednym wnętrzu połączenie otynkowanych powierzchni z innymi materiałami: kamieniem naturalnym, drewnem, murem, witrażem i kręconym szkłem. Ściany salonu ozdobione tynkiem i tapetą wyglądają spektakularnie, a jednocześnie lepiej wybrać kontrastujące kolory.

Tynkowanie dekoracyjne

Podobny rodzaj dekoracji ściennej może być stosowany w salonie do dekoracji:

 • jedna ściana akcentująca salonu (patrz zdjęcie),
 • poszczególne elementy we wnętrzu salonu — kolumny, nisze, półki) – przykład na zdjęciu;
 • jako neutralne tło podczas tworzenia „luster” na ścianie – obszarów o prostokątnym, okrągłym lub bardziej złożonym kształcie geometrycznym, uzyskanych przy użyciu innego rodzaju wykończenia i oddzielonych od głównej przestrzeni bagietką.

Salon może mieć różne rozmiary, stopień oświetlenia i parametry geometryczne. Do dekoracji ścian wybiera się kompozycje, które będą wyglądać najbardziej korzystnie w salonie:

 • we wnętrzu salonu o dużej powierzchni z wysokimi sufitami pokrycia ścienne z wyraźnym żebrowaniem wyglądają spektakularnie, dopuszczalna jest kombinacja różnych rozwiązań reliefowych (patrz zdjęcie);
 • w przypadku wnętrza ciasnego salonu z ograniczonym dostępem do światła dziennego lepiej wybrać monochromatyczną opcję projektowania w jasnych kolorach; cząsteczki odblaskowe w kompozycji zaprawy tynkarskiej pomogą uczynić pokój wizualnie jaśniejszym i przestronniejszym.

Kompozycje dekoracyjne do dekoracji w różnych stylach

Wybór kompozycji do projektowania salonu zależy w dużej mierze od jego cech stylistycznych. W katalogu znajdziesz zdjęcia prac z użyciem mieszanek, które najlepiej uzupełniają każdy styl.

Klasyka antyczna

Do tego aktualnego wystroju wnętrza salonu idealną powłoką ścienną jest imitacja kamienia naturalnego, przede wszystkim trawertynu. To właśnie takie wykończenie preferowali szlachetni patrycjusze Cesarstwa Rzymskiego. Doskonale oddają ducha starożytności i” starzejące się ” ściany, jakby wyłożone płytami surowego kamienia lub piaskowca. Odtworzenie „marmurowej ściany”, odpowiadającej również klasycznemu wnętrzu, będą mogły wykonać tynki: Stiuk, Wosk Antyczny,…

Tynkowanie dekoracyjne Sciana

Zdjęcie należy do https://goldshellpaints.ru

Tynkowanie Dekroacyjne realizacje

Zdjęcie z Czerwonym tynkiem należy do http://exoticwallfinishes.com

Neoklasyka, Secesja

W przypadku takich rozwiązań wewnętrznych najlepszym wyborem będzie tynk wenecki lub jedwabny. Nadaje się do projektowania w tym kluczu powierzchni z efektem „starzenia się”.

Tynkowanie dekoracyjne corp

Prowansja, Country, etno

W przypadku takich rozwiązań wewnętrznych najlepszym wyborem będzie tynk wenecki lub jedwabny. Nadaje się do projektowania w tym kluczu powierzchni z efektem „starzenia się”.

Tynkowanie dekoracyjne
Tynkowanie dekoracyjne Niebieski

Zdjęcie należy do https://goldshellpaints.ru

Loft, high-tech, Industrial

Te nowoczesne kierunki charakteryzują się powściągliwością i lakonizmem projektowania przestrzeni ściennych. Aktualnym trendem w projektowaniu jest wykończenie „pod Beton”. Kompozycje pomogą naśladować powierzchnię betonu:

 • Jeger Beton;
 • Jeger Loft Beton;
 • Jeger Beton Design.
Tynkowanie dekoracyjne
Tynkowanie dekoracyjne

Iluzję okładzin ściennych pomogą osiągnąć efekty:

 • Oxyd
 • Oxyd 3D
 • Loft Metal
 • Metal Perle
tynkowanie dekoracyjne Oxyd 2
Tynkowanie dekoracyjne
Tynkowanie dekoracyjne
Tynkowanie dekoracyjne

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *