Tynki-ozdobne-nowoczesne-bg-1

Tynki ozdobne nowoczesne

Tynki ozdobne nowoczesne

[stm_post_about_author][stm_spacing lg_spacing=”6″ md_spacing=”6″ sm_spacing=”6″ xs_spacing=”6″]
Tynki-ozdobne-nowoczesne-bg-1

Tynki do prac wewnętrznych

Zapraszamy do współpracy — robimy wykończenia domów i mieszkań tynkami dekoracyjnymi od 2017 roku 🙂
+48 699 810 680

[stm_spacing lg_spacing=”50″ md_spacing=”50″ sm_spacing=”50″ xs_spacing=”50″]

Tynki ozdobne nowoczesne mocno zajmuje wiodącą pozycję na rynku materiałów wykończeniowych, ze względu na swoją wytrzymałość, niezawodność, bezpretensjonalność podczas pracy i estetykę powłoki.

Następnie szczegółowo zapoznamy czytelników z różnymi rodzajami tego materiału, doradzimy, gdzie, kiedy i jaką mieszankę najlepiej zastosować, jak wybrać pożądaną teksturę w projektowaniu wnętrz, zaproponujemy kilka interesujących sposobów nakładania kompozycji i przeanalizujemy recenzje tynku dekoracyjnego.

Rodzaje tynków dekoracyjnych

Tynk dekoracyjny składa się ze spoiwa, wypełniaczy (cząstki kamienia, piasku itp.), dodatków poprawiających właściwości: adhezyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, hydrofobowe. Według spoiwa tynk dekoracyjny można sklasyfikować na:

  • Mineralna – podstawa cementowa lub cementowo-wapienna, odpowiednia do prac zewnętrznych i wewnętrznych, ma wysokie właściwości paroprzepuszczalne, kompozycje wapienne są bardziej plastyczne w stosunku do cementu.
  • Polimerowy-na bazie żywicy akrylowej, nie boi się wilgoci, delt temperatury, nie blaknie pod wpływem promieni UV, ma zastosowanie do fasad i pomieszczeń, dzięki dodatkom można tworzyć złożone tekstury skóry, aksamitu itp.
  • Krzemianowy-na bazie szkła płynnego, ma niską elastyczność, co pozwala na nakładanie zaprawy na powierzchnie z betonu komórkowego. Odporny na wilgoć, dobrze toleruje uderzenia mechaniczne, nie przyczynia się do powstawania grzybów i pleśni, nie gromadzi brudu, nie pęcznieje. Zaleca się nakładanie na ściany wykończone szorstkim tynkiem z dodatkiem wapna.
  • Silikon-składa się z żywic silikonowych i drobnego wypełniacza: pyłu marmurowego lub drobnego piaskowca. Nadaje się do prac elewacyjnych i wewnętrznych. Trwały, ma działanie antystatyczne, nie gromadzi kurzu.

W przypadku małych pomieszczeń, na przykład w korytarzu, lepiej jest zatrzymać się na spokojnej, drobnoziarnistej fakturze, bez obszernego reliefu.

Tynki ozdobne nowoczesne

Tynk dekoracyjny, zdjęcie w korytarzu, połączenie różnych tekstur pomaga poprawić geometrię pomieszczenia.

Pod względem dekoracyjnym tynki artystyczne można podzielić na kilka dużych grup:

  • Wenecki jest najbardziej wyrafinowanym ze wszystkich przedstawicieli, z jego pomocą można wykonać powłoki z marmuru, polerowanego kamienia, jedwabiu, aksamitu, skóry, skompresowanej tkaniny. Drobna kompozycja dyspersyjna jest plastyczna, dzięki różnym technikom uzyskuje się gładką powierzchnię i trójwymiarowy wzór. Wenecki tynk dekoracyjny z marmuru, jedwabiu itp. pokryty jest woskiem ochronnym lub specjalnym lakierem, co nadaje mu połysk dobrze wypolerowanej powierzchni.
Tynki ozdobne nowoczesne

Dekoracyjne tynki do dekoracji wnętrz, zdjęcie Weneckiej powłoki w stylu marokańskim

  • Teksturowany tynk dekoracyjny wykonany jest na bazie żywic syntetycznych w przedziale z wypełniaczami: włóknami lnu, bawełny, cekinami, Plamami metalu, okruchami naturalnych i sztucznych materiałów, które tworzą ciekawy wzór. Możesz tworzyć płaskorzeźby, rysunki, nakładać tekstury różnymi narzędziami – pod kamieniem naturalnym, drewnem. Jest to największa grupa, różniąca się zarówno składem, jak i możliwościami dekoracyjnymi.
Tynki ozdobne nowoczesne

Tynk strukturalny wykonany z zastosowaniem wzornika, z oryginalną powłoką metodą suchego pędzla

  • Kamienny tynk dekoracyjny – spoiwo wypełnione wiórem kamiennym. Zwykle sprzedawany w gotowej formie, mieszanina jest niejednorodna, plamy mogą mieć kilka odcieni. Ma dekoracyjny efekt mozaiki, Shagreen w dotyku. Służy do dekoracji cokołów i fasad budynków, w pomieszczeniach zaleca się stosowanie akcentowanych, w małych obszarach, ponieważ materiał jest zimny. Idealne rozwiązanie do łazienek i korytarzy, a także do pomieszczeń biurowych.

Zdjęcie tynku dekoracyjnego do prac wewnętrznych, Tekstura trawertynu-imituje bloczki betonowe

Tynki ozdobne nowoczesne

Powłoka flokowa jest nowym słowem w wykończeniu, nakładana jest w trzech etapach: podstawą jest klej, a następnie przykleja się cząstki flok, które są chronione lakierem od góry. Kolorowe chipsy mogą układać dowolne rysunki lub ozdoby.

W łazienkach i basenach zaleca się stosowanie odpornego na wilgoć tynku dekoracyjnego, który należy dodatkowo pokryć ochroną. W przypadku balkonów, loggii, łazienek i korytarzy odpowiednie są mieszanki do prac zewnętrznych, odporne na trudne warunki pracy.

Rola tynki ozdobne nowoczesne we wnętrzu

Tynk dekoracyjny we wnętrzu to prawdziwy hit nowoczesnych napraw. Różnorodność kompozycji i metod dekoracji pozwala wybrać pożądaną teksturę i kolor dla prawie każdego rozwiązania stylistycznego, od historycznych klasyków po style przemysłowe i projekty high-tech zbudowane na wysokich technologiach. Tynk dekoracyjny doskonale komponuje się z drewnem, naturalnym i sztucznym kamieniem, z cegłą, nowoczesnymi panelami z tworzywa sztucznego i 3D, tapetami. Właściwe połączenie kilku materiałów pozwala stworzyć ekskluzywne, szlachetne wnętrze, które pozostanie istotne przez wiele lat.

Tynk dekoracyjny do prac wewnętrznych, zdjęcie modnej faktury krakelury – poszarpana powierzchnia

Tynki ozdobne nowoczesne

Loft

W nowoczesnym wnętrzu loftu, popularnym wśród młodych ludzi i postępowych osobowości, poszukiwany jest dekoracyjny tynk pod betonem, doskonale wpisuje się w ogólny zespół stylu przemysłowego, dodając mu akcentu. Aby uszlachetnić powłokę, jest ona lakierowana na wierzchu.

Tynki dekoracyjne, fototapety pod Beton, wnętrze w stylu loftu

Tynki ozdobne nowoczesne

Mieszanki dekoracyjne cementowo-piaskowe można bezpiecznie stosować w łazienkach i basenach, ważne jest, aby wykonać dla nich odpowiednie wykończenie – impregnację hydrofobową.

Tynk dekoracyjny, zdjęcie we wnętrzu łazienki, pokrycie pod Beton, dodatkowo zdobione pod aglomerat

Tynki ozdobne nowoczesne

Klasyk

Tynk wenecki pochodzi z Włoch, który można bezpiecznie nazwać przodkiem klasycznych stylów. Przez wiele lat nie straciła popularności. Dla historycznego klasycznego projektu odpowiednia jest technika venetiano, imitująca kamień, często marmur, świeci od wewnątrz, podkreślając szlachetność i wysoki koszt dekoracji.

Tynk dekoracyjny we wnętrzu, Wenecka faktura imitująca naturalny Malachit

Tynki ozdobne nowoczesne

Dla pretensjonalnych stylów francuskich (rokoko i barok) nadaje się dekoracyjny tynk z efektem jedwabiu, błyszcząca powierzchnia odzwierciedla drogie meble, sprawia, że pomieszczenie jest wizualnie większe, podkreślając luksus i pompatyczność sytuacji.

Tynk dekoracyjny we wnętrzu, Wenecka faktura imitująca naturalny Malachit

Tynki ozdobne nowoczesne

Krakelur

Efekt krakeluru uzyskuje się dzięki specjalnej technologii. Najpierw nakłada się gładką warstwę podstawową, która będzie widoczna przez poszarpane krawędzie. Jest pokryty specjalnym lakierem, który zapewni powstawanie pęknięć. Na lakier nakłada się cienką warstwę o pożądanym kolorze. Świeża powłoka jest intensywnie dmuchana przez wentylatory, dzięki tej obróbce uzyskuje się pęknięcia.

Krakelur, przy różnym stopniu dmuchania, można uzyskać mały lub duży wzór

Tynki ozdobne nowoczesne

Tynk dekoracyjny z malowaniem

Dla spokojniejszych wnętrz w klasycznym stylu-tynk dekoracyjny z efektem starych ścian, jest również bardzo odpowiedni dla niektórych kierunków śródziemnomorskich.

Dekorowanie ścian tynkiem weneckim

Tynki ozdobne nowoczesne

Style Etniczne

Aby stworzyć style etniczne, najczęściej stosuje się tynk dekoracyjny do naturalnych materiałów. Tak więc, aby stworzyć kierunek śródziemnomorski, odpowiedni jest tynk dekoracyjny z efektem starzenia. Zwykle jest to powłoka mineralna pokryta farbą specjalną techniką: nakładana jest pierwsza warstwa kryjąca – podstawa, na wierzchu cieńsza warstwa, która jest rozmyta wilgotnymi szmatami.

Salon w stylu antycznym z dekoracją ścian tynkiem

Tynki ozdobne nowoczesne

Styl rustykalny

Styl rustykalny charakteryzuje się dekoracyjną powłoką pod drewnem. Technologia aplikacji jest dość prosta, ale wymaga umiejętności. Najpierw nakłada się warstwę bazową dużymi pociągnięciami, wyrównuje szpachelką, a na wierzchu pędzlem pokrywa się cienką warstwą ciemniejszego płynnego tynku. Po wyschnięciu tekstura drewna jest rysowana specjalnym stemplem.

Tynki z fakturą drewna w wykończeniu ścian

Tynki ozdobne nowoczesne

W kierunku afrykańskim istotne jest zastosowanie tynku dekoracyjnego imitującego skórę gadów. Powierzchnia jest wykończona podstawową warstwą teksturowanej mieszanki o grubości około 3 mm, a następnie ulga jest wykonywana za pomocą gumowego wałka ze wzorem. Na wykończeniu zdobi się farbami, często stosuje się Dodatki Z Masy Perłowej, złotą patynę, efekt metaliczny.

Tynk dekoracyjny pod skórę ozdobiony farbami i patyną

Tynki ozdobne nowoczesne

Nowoczesne kierunki – tynki ozdobne nowoczesne

W nowoczesnych stylach tynk dekoracyjny to niewyczerpane możliwości i bezkresne horyzonty wyobraźni. Są to zarówno Flock, jak i włókniste tekstury dla nowoczesności i cekiny dla romantycznego designu. Zazwyczaj istnieją dwie opcje dekoracji:

Korzystanie z nowoczesnych mieszanek z już dodanymi Plamami, pozostaje tylko zastosować roztwór w dowolny sposób.

Nakładanie zwykłego białego tynku dekoracyjnego, a następnie dekorowanie farbami do pożądanego efektu.

Tekstury wolumetryczne: fale, duża skała, murowanie dużym kamieniem, kornik i gruboziarnisty trawertyn zaleca się stosować do dekoracji zewnętrznej, w dużych pomieszczeniach lub do wykańczania drobnych obszarów w kolejności akcentów.

Tynk dekoracyjny, zdjęcie powłoki Weneckiej w sypialni

Tynki ozdobne nowoczesne

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *