56C protettivo 1920x1080 03

Wosk czy lakier do stiuku weneckiego?

Technologia aplikacji dekoracyjnych tynków i powłok ma wiele cech szczególnych. Jedną z nich jest konieczność nałożenia wosku, aby nadać materiału dodatkowe właściwości.

W tym artykule omówimy, dlaczego właśnie wosk najlepiej nadaje się jako materiał ochronno-dekoracyjny dla stiuku weneckiego.

Dla warstwy wykończeniowej tynku weneckiego idealnie nadaje się jedynie wosk, a nie inne pokrycia.

CERA PER STUCCO to specjalnie opracowany wosk do tynków weneckich RAFFAELLO DECOR STUCCO, STUCCO ROMANO. Nadaje powłoce dodatkowy efekt dekoracyjny w postaci polerowanego marmuru oraz chroni ją przed wilgocią. Wosk do stiuków weneckich stosuje się wyłącznie do prac wewnętrznych.

Niektórzy rzemieślnicy czasem używają dwuskładnikowego lakieru, lecz nie należy zapominać o zaletach wosku do tynków weneckich:

  • Ekonomiczność. Zużycie wosku CERA PER STUCCO jest bardzo małe. Po fazie utwardzania, tynk wenecki staje się już błyszczący i gładki. Nie będzie potrzeba dużej ilości wosku, aby pokryć całą powierzchnię.
  • Wosk CERA PER STUCCO podkreśla całą głębię wzoru. Jest szczególnie zauważalne na jasnych powłokach z ciemnymi żyłkami. Po nałożeniu wosku, tynk wenecki przypomina naturalny kamień. Tego rodzaju efektu nie uzyskuje się przy użyciu lakieru.
  • Gładka, błyszcząca powierzchnia. Wosk do tynków weneckich RAFFAELLO DS nakłada się pacą wenecką, wprasowując materiał w powierzchnię, co daje gładką, błyszczącą strukturę, bez chropowatości. Po przetarciu powierzchni z woskiem CERA PER STUCCO, można uzyskać efekt lustra. W przeciwieństwie do wosku, lakier nakłada się wałkiem lub pędzlem i nie uzyskuje się gładkiego efektu lustra.
  • Wosk CERA PER STUCCO chroni przed wilgocią i zabrudzeniami.
  • Wosk CERA PER STUCCO nie powoduje żółknięcia warstwy.
    Wyjątkiem jest czysty biały kolor, gdzie żyłki mogą wydawać się lekko żółte po nałożeniu i przed całkowitym wyschnięciem.
  • Wosk CERA PER STUCCO zwiększa okres użytkowania powierzchni.

Aplikacja wosku CERA PER STUCCO na stiuk wenecki

Wosk CERA PER STUCCO należy nanosić po wyschnięciu tynku weneckiego RAFFAELLO DECOR STUCCO (nie mniej niż 6-8 godzin od nałożenia).

Jeśli powłoka pozostawała przez pewien czas bez ochronnego pokrycia, usuń z niej kurz za pomocą gąbki lub odkurzacza. Ważne jest, aby zapewnić maksymalną efektywność odpylania.

Wosk do tynku weneckiego CERA PER STUCCO to gotowy do użycia produkt, który należy dokładnie wymieszać przed nałożeniem metalową szpatułką.

Nie należy mieszać wosku CERA PER STUCCO z woskami innych marek.

Zaleca się nakładanie wosku CERA PER STUCCO za pomocą pacy weneckiej, rozpoczynając od małego obszaru w lewym górnym rogu i stopniowo przesuwając się po powierzchni do prawego dolnego rogu. Na obszarach, gdzie wosk został nałożony, powierzchnia staje się nieco ciemniejsza, ponieważ wosk przenika w powłokę.

Aby uzyskać jednolite i równomierne pokrycie, pracuj nieprzerwanie i nakładaj cienką warstwę wosku, pracując wzdłuż mokrego brzegu.

Każdą ścianę należy wykończyć jednocześnie, co gwarantuje jednolitą i równomierną powierzchnię.

CERA PER STUCCO
6:47 – 7:24

Po wyschnięciu wosku (12-24 godziny) można przystąpić do polerowania. Aby uzyskać efekt lustra, potrzebna będzie polerka z futrem. To właśnie to działanie jest najważniejsze na etapie wykończenia. Ważne jest, aby nie zatrzymywać się zbyt długo w jednym miejscu, ponieważ powierzchnia może się przegrzać i stać matowa. Jeśli zauważysz obszar, który wymaga więcej polerowania, lepiej wrócić do niego później.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *