56H cera per stucco 1920x1080 02

Wosk do tynków dekoracyjnych

W nowoczesnym wzornictwie dekoracyjny tynk jest często stosowany zarówno w pracach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Aby dekoracyjne pokrycie dłużej zachowywało swoje właściwości, należy nałożyć ochronne wykończenie. Gdy pojawia się pytanie, czym zabezpieczyć dekoracyjny tynk, najlepszym wyborem jest wosk. Chroni przed wilgocią, nadaje gładkość i połysk, a także służy do wykańczania dekoracyjnych wykończeń. Wosk do dekoracyjnych tynków to materiał ochronno-dekoracyjny, który stanowi ostatni akcent tworzenia spójnego obrazu.

Wosk do dekoracyjnych tynków jest gęstą masą, która jest nakładana na powierzchnię tynku, nadając mu połysk i elegancję.

Materiał może mieć różnice w składzie:

  • woski rozpuszczalnikowe;
  • woski na bazie wody.

Tworzące powłokę składniki mogą zawierać – parafiny, zmodyfikowane polioli (polietylen, polipropylen, itp.), ich kopolimery, a także różne syntetyczne i naturalne woski.

Po zastygnięciu wosk tworzy warstwę zapewniającą trwałość i piękno znajdującego się pod nim tynku dekoracyjnego lub dekoracyjnego pokrycia: RAFFAELLO DECOR STUCCO, STUCCO ROMANO, MARMORINO NATURALE, AUREUM.

Główną cechą wosku jest to, że nie zmienia faktury, a jedynie podkreśla relief, dodaje połysku, a zabarwiony – nasycenia lub odcienia.

Stosowanie wosku sprawia, że połysk RAFFAELLO DECOR STUCCO staje się bardziej wyrazisty (umożliwia nakładanie kilku warstw 2-3 i polerowanie w celu uzyskania efektu „lustereczka”). Nakładanie wosku na dekoracyjne tynki i powłoki chroni powierzchnię przed wilgocią, dzięki czemu staje się bardziej odporna na mycie.

Na dekoracyjne farby OTTOCENTO, ENCANTO i niektóre inne – nie nakłada się ochronnego wosku z powodu obecności w składzie pigmentów perłowych, które mienią się pod wpływem światła słonecznego lub sztucznego. Nakładanie warstwy wosku „pozbawi” całe piękno perłowych mieniących się efektów.

Główne cechy wosków OIKOS

  • wosk jest niezbędny do ochrony tynku przed różnymi zabrudzeniami i wilgocią;
  • zachowanie pierwotnego wyglądu dekoracyjnego pokrycia i intensywności koloru;
  • skład pozwala uwydatnić głębię koloru i cechy faktury reliefu podłoża;
  • pokrycie nie traci swoich właściwości nawet po wykonaniu mokrego sprzątania;
  • wosk nadaje dodatkowy połysk;
  • produkt nadaje powierzchni dodatkową wytrzymałość;
  • wosk pozwala wydłużyć okres użytkowania pokrycia.

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych wykonawców tynków dekoracyjnych – zapraszamy do współpracy! Mamy 8 lat doświadczenia, portfolio i profesjonalne podejście.

Tynki dekoracyjne na zamówienie już mogą być u Państwa w domu +48 697 068 787

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *